wtorek, 15 lutego 2011

Ściągnij ikony folderów na swój komputer!


Setki nowych i zabawnych ikon na foldery w komputerze. Ubawrnij swój pulpit


Sciągnąć cały pakiet takich ikon możesz między innymi tutaj:


http://download.cnet.com/3001-2318_4-10494552.html?spi=4b65f4777ef66ae7f12d96cdbac100d3

Lub skorzystać z paczki z folderami oferowanymi na polskiej witrynie, klikając tutaj:

http://www.ikony.w.inds.pl/download/foldery.zip


Ikona (ang. icon) - element interfejsu graficznego, niewielki piktogram widoczny na ekranie monitora, reprezentujący graficznie określony plik, folder, aplikację, urządzenie, funkcję programu, itp. i stanowiący odsyłacz do nich.

Większość funkcjonalności nowoczesnego systemu komputerowego korzystającego z GUI opiera się interakcji z użytkownikiem właśnie poprzez ikony. Poprzez umieszczenie kursora nad ikoną i kliknięciu na nią, użytkownik uruchamia określone działanie programu lub systemu. Ikony występują w każdym miejscu GUI:

* na pulpicie
* w okienkach eksploratora
* na paskach menu i paskach narzędzi aplikacji
* w grach komputerowych

[edytuj] Format


WIKIPEDIA MÓWI:
    Ikona może być samodzielnym plikiem, lub też mieścić się w innym pliku (np. wykonywalnym). W systemie BeOS ikona jest atrybutem pliku zapisywanym w systemie plików BeFS. Rozmiary ikon zwykle wahają się od 16×16 pikseli do 128×128 pikseli.

W systemach Windows ikony zapisywane są w formacie ICO lub BMP. W innych systemach używane są formaty PNG lub SVG.


 Historia
     Ikony były po raz pierwszy wprowadzone w latach 70. przez centrum rozwojowe Palo Alto Research Center firmy Xerox jako narzędzie ułatwiające pracę z systemem operacyjnym dla osób mniej zaawansowanych w informatyce. Pod koniec lat 80 graficzne interfejsy użytkownika oparte na wykorzystaniu ikon zostały rozpowszechnione przez systemy Mac OS i Microsoft Windows, stając się standardem formy komunikacji użytkownika z komputerem.

W pierwotnym znaczeniu nazwa ta pochodzi z języka greckiego εικων, eikón oznaczające obraz (zobacz: ikona), a w znaczeniu omawianym tutaj stanowi zapożyczenie z języka angielskiego.

Mam nadzieje, że Wam pomogłem, pozdrawiam serdecznie!